نکات فنی عایق کاری (ایزوگام)

  1. به علت گرمای نور خوشید در تابستان لازم است که آخرین پوشش بام حتی الامکان دارای رنگ روشنی باشد در غیر اینصورت رنگ های تیر حرارت بیشتری جذب کرده و باعث انبساط و انقباض بیشتر لایه عایق شده و در صورت اختلاف دمای زیاد باعث  ترک می شود . ایزوگام با روکش آلومینیوم  از ویژگی خوبی برخوردار بود و اشع نور خورشید را منعکس می کند و دمای کمتری را جذب می کند .
  2. در ایجاد عایق لبه های الیاف بافته شده ( ایزوگام ) 5 تا 10 سانتی متر بر روی یکدیگر قرار گیرد .
  3. در هواکش و دودکش لازم است عایق کاری به طریقی انجام شود که به پوشش بام صدمه ای نرسد و از این روی عایق کاری به روی لوله های یکسان نبوده و در مواردی که لوله گرم باشد ( دودکش ) قبل از عایق کاری بیسی از لایه سیمانی در اطراف لوله استفاده شود .
  4. عایق کاری نباید در دمایی کمتر از 4 درجه سانتی گراد انجام شود
  5. قیرهای مصرفی نباید بیش از 150 درجه سانتی گراد حرارت داد زیر در غیر اینصورت مقداری از آن تجریه شده و تبدیل به کربن می شود . بنابر این خاصیت اصلی خود را از دست خواهد داد.
  6. قیر بایستی تا هنگامی که گرم بوده و کاملا به صورت مایع روانی است به کار برده شود ، زیرا در غیر اینصورت گران روی آن زیاد شده و قادر به پر کردن خلل و فرج مواد نخواهد شد و ممکن است قسمتی از گونی بالا عایق کاری نشود .
  7. زیر کار ایزوگام باید عاری از  نم ، گرد و خاک باشد .
  8.  به هیج عنوان با ایزوگام شیب بندی پشت بام درست نمی شود و باید قبل از نصب ایزوگام شیب بندی با اسفالت یا ملات  ماسه و سیمان انجام گیرد .

 

دیدگاهتان را بنویسید